Szerdán jelenti be Európa Zöld Fővárosa-pályázatát Arad

A XIII. ECOMEDIU környezetvédelmi szakkiállítás és vásár megnyitóján jelenti be hivatalosan Gheorghe Falcă polgármester, hogy Arad pályázik a 2018-as Európa Zöld Fővárosa címre. A kettős esemény helyszíne az Expo kiállítási központ lesz október 14-én, szerdán 12 órakor, amikor is kezdetét veszi az Arad Megyei Kereskedelmi, ipar- és Agrárkamara által szervezett rendezvény.

„Az ECOMEDIU hagyományos vásár, de ezúttal az egész rendezvényt szeretnénk alárendelni Arad pályázata támogatásának, összhangban az Európai Bizottság környezetvédelmi irányelveinek figyelemben tartásával” – nyilatkozta Tiberiu Ciul, a kamara igazgatója. Az eseményen negyven kiállító vesz részt, állami intézmények, magáncégek és civil szervezetek, amelyeknek a szakterületük a környezetvédelem, a szelektív hulladékgyűjtés vagy a hulladék-újrahasznosítás, a megújuló energiák előállítása, költséghatékony energiaforrások felhasználása stb. Számos konferencia és kísérő rendezvény is ezekkel a témákkal foglalkozik a rendezvény három napja alatt.

Az ECOMEDIU október 16-án, pénteken zárul.

A rovatból ajánljuk:

Péró Tamás: igyekeztünk minden helyi közösség igényeit kielégíteni [AUDIO]
Elfogadták Arad megye költségvetését, amelyről az önkormányzat alelnökét kérdeztük.
Elfogadta az aradi önkormányzat a 2026-os költségvetést
A beruházások összértéke 927 905 840 lej, ami a teljes büdzsé 68 százalékát teszi ki.
Újabb öt évre kapott bizalmat a kereskedelmi kamara elnöke
Gheorghe Seculici 2013 óta áll az intézmény élén, ezalatt a kamara a régió meghatározó intézményévé vált.
Ősi gabonafajtákat termeszt Arad megyében egy svájci vállalkozó
A tönkölybúza és az alakor ellenálló, magas a tápértékük és a gluténérzékenyek is fogyaszthatják.