Megnyílt az innovációs vásár

Szerdán nyílt meg az aradi Expo kiállítási központban a III. Regionális Innovációs Kiállítás. A nemzetközi vásáron, az Aurel Vlaicu Állami Egyetemmel kötött együttműködési szerződésnek köszönhetően részt vesz az aradi Csiky Gergely Főgimnázium is: a IX. A osztályos Nemczov Brigitte mutatta be a látogatóknak az öko-ház tervét. „Nagyon sok érdekes, hasznos, praktikus, környezetkímélő ötletet, tervet láthattunk, illetve a kutatások fejlesztéséről, alkalmazásáról hallhattunk előadásokat a norvégiai, az észtországi, az írországi, a németországi és a szerbiai résztvevőktől” - tájékoztatott Rogoz Marianna fizikatanár, aki reméli, hogy sikerült a diákok érdeklődését felkelteni, és a következő vásáron több érdekességgel fognak szerepelni.

A rovatból ajánljuk:

Péró Tamás: igyekeztünk minden helyi közösség igényeit kielégíteni [AUDIO]
Elfogadták Arad megye költségvetését, amelyről az önkormányzat alelnökét kérdeztük.
Elfogadta az aradi önkormányzat a 2026-os költségvetést
A beruházások összértéke 927 905 840 lej, ami a teljes büdzsé 68 százalékát teszi ki.
Újabb öt évre kapott bizalmat a kereskedelmi kamara elnöke
Gheorghe Seculici 2013 óta áll az intézmény élén, ezalatt a kamara a régió meghatározó intézményévé vált.
Ősi gabonafajtákat termeszt Arad megyében egy svájci vállalkozó
A tönkölybúza és az alakor ellenálló, magas a tápértékük és a gluténérzékenyek is fogyaszthatják.