Bizalmat szavazott a parlament a Viorica Dăncilă vezette új szociálliberális kormánynak, ezáltal Romániának először lesz női miniszterelnöke. A kabinetnek a szükséges 233 helyett 282 törvényhozó szavazott bizalmat (az RMDSZ képviselői is támogatták), 132 törvényhozó a kormány beiktatása ellen voksolt.