Heves esőzésekre figyelmeztetnek

Heves esőzések lesznek kedd estig az ország csaknem egész területén – jelenti az Országos Meteorológiai Igazgatóság (ANM).

Az ANM erős légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki július 22-én 18 órától július 23-a 10 óráig Arad, Fehér, Temes, Hunyad, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Gorj, Vâlcea, Argeş, Dolj, Olt és Teleorman megyére.

A szakemberek szerint ezekben a megyékben, a jelzett időszakban villámlásoktól kísért felhőszakadásokra kell számítani, jégeső is kialakulhat, erős széllökések lehetnek. A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 20-25, elszigetelten a 30-40 litert négyzetméterenként.

Az ANM ugyanakkor kiadott egy másik, július 23-én 10 órától július 24-én 23 óráig érvényes, erős légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetést. Ez utóbbi Suceava, Bacău, Vaslui, Neamţ, Vrancea, Galac, Beszterce-Naszód, Kolozs, Maros, Hargita, Kovászna, Brassó, Szeben, Fehér, Hunyad, Krassó-Szörény, Gorj, Vâlcea, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Buzău, Brăila, Tulcea, Ialomiţa, Teleorman, Giurgiu, Călăraşi és Konstanca megyében, illetve Bukarestben érvényes.

A prognózis szerint ezekben a megyékben, a jelzett időszakban villámlásoktól kísért felhőszakadásokra kell számítani, jégeső is kialakulhat, erős széllökések lehetnek. A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 25-30, elszigetelten az 50-60 litert négyzetméterenként.

Az ANM felhívja a figyelmet, hogy a légköri instabilitás egészen a hét végéig eltart.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Tájékoztató a magyar országgyűlési képviselők választásáról a ROMÁNIÁBAN élő magyar állampolgárok részére
A szavazási levélcsomag átvehető személyesen a választópolgár által a regisztrációs kérelemben megjelölt helyszínen és módon.
Iráni fenyegetés Romániának – reagált a külügyminisztérium
Teheráni a katonai agresszióban való részvételnek minősíti a román légitámaszpontok amerikai igénybevételét.
Szeszélyesen alakul a tavaszi időjárás március hátralévő részében
Ingadozó hőmérsékletre számíthatunk a következő két hétben. Szerdától sokfelé várható csapadék.
Bolojan: nem tudjuk megállítani az üzemanyagok árának növekedését
Pénteken már a 9 lejt „súrolta alulról” a normál benzin és gázolaj literenkénti ára.