Mi jut a magyaroknak a 2018-as megyei költségvetésből? [AUDIÓ]

Részben a jövedelemadó csökkentése, részben a költeségvetési törvény módosítása miatt közel 45 millió eurónyi ibevételtől esik el a megye, amiből 10 millió közvetlenül a megyei önkormányzatot.

Az elmúlt évtized legszűkösebb költségvetésének tarják Arad megyei idei büdzséjét. Részben a jövedelemadó csökkentése, részben a költeségvetési törvény módosítása miatt közel 45 millió eurónyi ibevételtől esik el a megye, amiből 10 millió közvetlenül a megyei önkormányzatot. A 33 tagú képviselő-testületben a két RMDSz-es tanácsosnak ilyen körülmények között is sikerült kialkudniuk számottevő összegeket a magyarok által lakta településeknek, a magyar történelmi egyházaknak, és bitosítani a hagyományos magyar közösségi rendezvényeknek költségvetési támogatást.

Bölöni György RMDSZ-es megyei tanácsossal Pataky Lehel Zsolt beszélgetett a 2018-as Arad megyei költségvetésről. Hallgassa meg a Temesvári Rádió számára készült interjút:

A rovatból ajánljuk:

Ősi gabonafajtákat termeszt Arad megyében egy svájci vállalkozó
A tönkölybúza és az alakor ellenálló, magas a tápértékük és a gluténérzékenyek is fogyaszthatják.
Horribilis szintet ért el az üzemanyag ára, az állam egyre nagyobb hasznot fölöz le
Egy teli tank árának 56 százaléka megy az államkasszába.
Az Európai Unió tagállamai közül nálunk a legmagasabb az infláció
Drága ország: 8,5 százalékos volt a januári pénzromlás.
Ezt tartalmazza a stratégiai beruházásokat ösztönző gazdaságélénkítő csomag
A nagy- és kisvállalatoknak is kedvezményeket ígérnek.