Megnyílt a 32. Agromalim

Csütörtöktől vasárnapig tart a 32. Agromalim Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari vásáron, az aradi Expo kiállítási központban.

A több mint 270 kiállítót – köztük 50 helyi termelőt – felvonultató eseményen jelen lesz Petre Daea mezőgazdasági miniszter, aki pénteken egy szakmai fórumon vesz részt.

A hivatalos megnyitót csütörtök délelőtt tartották. A vásárnak számos szakmai kísérő-rendezvénye lesz, a szakmai előadásoktól kezdve a traktorvezetői versenyig.

A megnyitó szónokai

A CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. szervezésében 12 magyarországi vállalkozás is bemutatkozik a rendezvényen, amelynek a megnyitóját szeptember elsején, csütörtökön tartják a B-pavilonban.

Szombaton 10 és 16 óra között a B-pavilon emeleti konferenciatermében a CED az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületével közösen szervez szakmai konferenciát a precíziós mezőgazdaságról, amit üzletember-találkozó követ.

Haszonállat-kiállítás is látható

 

A rovatból ajánljuk:

Több mint 30 százalékkal drágult a tojás, és nem várható árcsökkenés
Globális jelenség, aminek oka a termelési költségek emelkedése és a piaci ellátási zavarok.
Új gyár nyitja meg kapuit Borosjenőben, 500 munkahelyet teremtve
Többek között vezérlőket, távirányítókat és tápegységeket gyárt a németországi Limoss.
Bezárja borosjenői gyárát az Aptiv, ezer embernek kell más munka után néznie
Az amerikai vállalat a termelést Borosjenőből az Európai Unión kívülre helyezi át.
Felavatták az ország egyik legnagyobb napelemparkját Kisjenőben
Több mint 50 hektáron terül el, de csak saját használatra termel áramot.
Az adóemelés ellenére sem csökkent az államháztartási hiány
Az első nyolc hónapban a kiadások 86,36 milliárd lejjel haladták meg a bevételeket.
Már 500 szarvasmarhát kellett levágni leukózis miatt
Arad megyében 167 gócpontot találták, és már több mint ezer beteg állatot tartanak nyilván.