Egy lépéssel közelebb Pécska a termálvíz hasznosításához
2019. december 12.

Antal Péter | Fotó: Facebook
Az Ásványi Erőforrások Nemzeti Ügynökségének székhelyén nyújtotta be az engedélyeztetési kérelmet termálvíz-források felkutatására Antal Péter Pécskai polgármester csütörtökön.
Az elöljáró az Aradi Hírek érdeklődésére elmondta: egy európai uniós támogatású projekt megpályázásához van szükség az országos ügynökség jóváhagyására, és ha a pályázatot nyertesnek nyilvánítják, a termálforrások kiaknázására is engedélyt kell kérniük.
A pécskai önkormányzat a támogatásból a közintézmények termálvízzel történő fűtését szeretné megoldani első körben, de a termálstrand tervérről sem tettek le – mondta Antal Péter
További hírek
![]() Egy hete tartanak a földmozgások. |
![]() Marius Nistor szakszervezeti vezető szerint attól sem zárkóznak el, hogy a tárgyalások sikertelensége esetén a pedagógusok bojkottálják az év végi vizsgák – a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának és a középiskolát végzők érettségijének – megtartását. |
![]() Az aradiak őrzik az esélyt az élvonalban maradásra. |
![]() MZ/X. |
![]() Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő előadása a békediktátumról és az ukrajnai háborúról. |
![]() A temetőben gránit emléktáblák őrzik majd a néhai pedagógusok neveit. |
![]() A magyar iskolaválasztást segítik a magyar kormány által nyújtott támogatások és programok. |
![]() Nem kér a szakszervezet a fizetésemelés helyett felajánlott utalványokból. |
![]() Made in Arad. |
![]() Ez idő alatt a bruttó jövedelmük 85 százalékát kapják meg, amit az államkaszából fizetnek. |