Több mint száz határsértőt találtak két kamionban Nagylaknál

A határrendészek hetvenöt határsértőt találtak egy román kamionban a Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen szerdán – közölte a román határőrség a honlapján.

A magyarországi belépésre jelentkező teherjárművet egy román férfi vezette, a fuvarlevél szerint PVC-nyílászárókat szállított Olaszországba. A határrendészek azonban az áru között 75 bevándorlót találtak megbújva.

Nem sokkal később ugyanannál a határátkelőnél egy török kamionban is találtak migránsokat: 28 potyautast rejtőzött el a Németországba autóalkatrészeket számító teherautó rakterében.

A sofőrrel és a határsértőkkel – akik bangladesi, indiai és pakisztáni állampolgárok – szemben a román hatóságok folytatják le az eljárást.

A rovatból ajánljuk:

Játék a tűzzel – tragédia lett a csínytevésből
Kiégett három lakás, egy autó és az állatorvosi rendelő.
Súlyos baleset történt Angyalkút és Szépfalu között
Három autó ütközött össze, három nőt és egy kislányt eszméletlen állapotban szállítottak kórházba.
Több mint kétszáz házkutatást rendeltek el egy időben [FRISSÍTVE]
Aradon és Pécskán hét helyszínre szálltak ki a rendőrök cigarettacsempészet miatt.
Több mint öt kiló drogot találtak két holland férfinél az autópályán
A 35 és 54 éves férfiakat a rendőrök már figyelték egy ideje.
Felszámoltak egy héttagú kábítószerkereskedő csoportot a rendőrök
A 19 és 50 év közötti tagokból álló csoport régóta állt a nyomozók célkeresztjében.