Szilveszterkor is jöttek a migránsok

Iraki, marokkói és algériai személyeket tartóztatott fel kedden a nagyváradi és aradi határrendőrség a román–magyar határon. A 19 külföldi állampolgár illegálisan próbált Magyarország területére jutni.

A borsi határrendőrök éjjel 1 körül vettek észre hőkamera segítségével 15 embert, akik 100 méterre közelítették meg a határt. Miután bekísérték őket a határrendészere, kiderült, hogy tizenketten 19 és 26 év közötti iraki állampolgárok, hárman pedig 15 és 17 év közötti kiskorúak.

Az Arad megyei Kürtösön a határőrök négy személyt állítottak meg, akik nem tudták megindokolni, miért tartózkodnak éjnek idején 200 méterre a magyar határtól. A négy férfi közül a legfiatalabb 20, a legidősebb 27 éves, algériai, illetve marokkói állampolgárok. Korábban már menekültjogot kértek Romániától.

A határrendészet illegális határátlépésre tett kísérlet miatt indított kivizsgálást mindkét ügyben.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Súlyos baleset történt Angyalkút és Szépfalu között
Három autó ütközött össze, három nőt és egy kislányt eszméletlen állapotban szállítottak kórházba.
Több mint kétszáz házkutatást rendeltek el egy időben [FRISSÍTVE]
Aradon és Pécskán hét helyszínre szálltak ki a rendőrök cigarettacsempészet miatt.
Több mint öt kiló drogot találtak két holland férfinél az autópályán
A 35 és 54 éves férfiakat a rendőrök már figyelték egy ideje.
Felszámoltak egy héttagú kábítószerkereskedő csoportot a rendőrök
A 19 és 50 év közötti tagokból álló csoport régóta állt a nyomozók célkeresztjében.
Elöntött háztartások, villámcsapás miatti tűz – péntek esti viharmérleg
A megyeszékhelyen több mint egy tucat utcában kellett közbelépniük a tűzoltóknak.