Letette a hivatali esküt az RMDSZ új városi tanácsosa

A pénteki rendkívüli tanácsülésen letette képviselői esküjét Horváth Júlia, az aradi testület új RMDSZ-es tagja.

A 23 tagú képviselőtestületben a magyar érdekvédelmi szövetség két helyet szerzett a 2020-as helyhatósági választásokon: Mészár Sándor polgármesterjelölt és Bognár Levente volt alpolgármester jutott be a jelöltlistáról, de miután az RMDSZ nem kapott politikai támogatást az alpolgármesteri tisztség megőrzésére egyik párttól sem, Mészár visszaadta a mandátumát, helyét pedig a listán következő Szabó Mihály vette át (ő 2016–2020 között is tanácsos volt).

Szabó magánéleti okokra hivatkozva idén áprilisban lemondott, az így megürült helyre pedig ismét az RMDSZ javasolhatott egy személyt. Bár a soron következő nem Horváth Júlia lett volna, a szervezet döntése értelmében „előléptették”.

Az új képviselőnek ez a szerepkör újdonság, de a közéleti szerepvállalás nem áll távol a közgazdász végzettségű Horváth Júliától, hiszen az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet (AMISZ) vezetőségének volt tagja korábban, a jelöltlistára pedig az RMDSZ Nőszervezete javaslatára került fel.

A rovatból ajánljuk:

Csütörtöktől Aradon is igényelhető az elektronikus személyigazolvány
Egyelőre a megyeszékhelyen, de július 1-ig fokozatosan bevezetésre kerül a többi 19 lakosság-nyilvántartónál is.
Aranymise Máriaradnán – Reinholz Andrást 50 éve szentelték pappá
Újszentannán született sváb családban, és a temesvári óvodaépítésétől a máriaradnai bazilika megújításáig számos fontos közösségi projekt fűződik a nevéhez.
Templomfelújításra kaptak támogatást a szórványban működő történelmi magyar egyházak
A megyei tanács 390 ezer lejes támogatást ítélt meg egyházi beruházásokra.
Hegyizene – magyar természetfilmes alkotását vetítik a művészmoziban
„A bántalmazott természet üzen nekünk” – Szendőfi Balázs az Erdélyi-szigethegységben forgatott.
RMDSZ: segítsünk együtt az árvízkárosultakon!
A székelyföldi árvízkárosultaknak gyűjt az Erdélyi Református Egyházkerület.