Kétszer mutatják be a Csárdáskirálynőt Aradon [FRISSÍTVE]
![<em>Hír szerkesztése</em> Kétszer mutatják be a Csárdáskirálynőt Aradon [FRISSÍTVE]](https://www.aradihirek.ro/sites/default/files/styles/620w/public/csardaskiralyno_1.jpg?itok=i1Fxlcxs)
A világ talán legismertebb operettje Kálmán Imre Csárdáskirálynője, amelyet 1915. novemberében mutattak be először – Bécsben. Miközben Európában az első világháború tombolt, Kálmán Imre egy elszigetelt osztrák üdülőhelyen dolgozott élete – és a magyar operettirodalom – legsikeresebb művén. Gábor Andor fordításában csak egy évvel később láthatta a magyar közönség is.
Talán ez az egyetlen olyan operett, amely nem szorul bemutatásra. A társadalmi különbségek örökzöld témájának, az osztrák-magyar uralkodóház kulisszatitkait feszegető történetnek és az azóta slágerré vált daloknak köszönhetően hamar meghódította a zenés színpadot szerte a világon. Talán nincs olyan része a Földnek, ahol ne ismernék a bécsi elkényeztetett arisztokrata és a tehetséges pesti énekesnő izgalmas, poétikus, szenvedélyes szerelmét.
A történet szerint Edvin herceg nem lehet boldog szíve választottjával, Vereczky Szilvia primadonnával, mert édesanyja ellenzi kapcsolatukat. A szigorú anya azonban lelepleződik, mikor Miska főpincér felismeri benne a volt csárdáskirálynőt, ezért nem tudja megakadályozni a fiatalok esküvőjét.
A darab főúri, bohém szereplőivel, szerelmi bonyodalmaival és fülbemászó dallamaival maga volt és lett a könnyedség emlékműve, ugyanakkor megjelennek benne a történelmi Magyarország, az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlásának viharfelhői is.
A Magyar Zenés Színház előadásában Kállay Bori és Heller Tamás érdemes művészek mellett maga a rendező, Bozsó József is színpadra lép. Minden adott ahhoz, hogy Kálmán Imre operettje remek kikapcsolódást nyújtson a nézőknek Aradon is.
Felhívják a nézők figyelmét, hogy az esti 20 órakor kezdődő előadásra megváltott harmadik emeleti, „kakasülőre” szóló jegyek átválthatók a délutáni, 17 órakor kezdődő előadásra, amennyiben kényelmesebb ülőhelyet szeretnének vagy megfelelőbb a délutáni kezdési időpont. A cserére a nagyszínház pénztárában személyesen van lehetőség.
A kamaraszínház tájékoztatja a nézőket, hogy október elsejétől az aradi Ioan Slavici Klasszikus Színház jegyárai a következőképpen alakulnak: 30 (teljes ár), 15 (nyugdíjas, egyetemista) és 8 (diák) lej, mostantól ezek a jegyárak érvényesek az Aradi Kamaraszínház előadásaira is. Az október 10-i előadásra jegyek kaphatók a nagyszínház pénztárában, valamint online a www.eventim.ro oldalon. A jegyiroda nyitvatartása: kedden, szerdán és pénteken 10-16 óra között, csütörtökön 10–14 és 17–19 óra között, szombaton és vasárnap 10–12 és 17–19 óra között, hétfőn zárva. Foglalás, információ a 0744/475–147-es telefonszámon lehetséges.
- Magyar Zenés Színház
- Kálmán Imre – Csárdáskirálynő
- Cecília hercegnő: Kállay Bori – Érdemes művész
- Leopold Mária, Lippert-Weilersheim hercege: Kokas László
- Edvin, a fiuk: Domoszlai Sándor
- Vereczky Szilvia, sanzonett: Vörös Edit
- Kaucsiánó Bonifác gróf: Czető Roland
- Stázi, komtess: Fritz Éva
- Kerekes Ferkó: Gyurity István
- Miska főpincér: Heller Tamás – Érdemes művész
- Rohnsdorf tábornok: Bozsó József
- Lazarovits, földbirtokos: Bozsó József
- Koreográfus: Kis Krisztina
- Jelmez- és díszlettervező: Vajda Klára
- Zenei vezető: Radácsi Zsolt
- Közreműködik a Magyar Zenés Színház tánckara és felvételről a Dunakeszi szimfonikus zenekar, karmester Farkas Pál
- Rendező: Bozsó József
További hírek
![]() Andrási Rafael szavalata a ballagáson. |
![]() Ballagási ünnepség a Csiky Gergely Főgimnázium 100. tanévének végén. |
![]() A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából. |
![]() Nagy István a magyar történelmi emlékjelek iránt érzett felelősségtudatból végezte el a munkát. |
![]() A római katolikus plébánia és a Kolping Család szervezésében. |
![]() Minden korosztályt várnak. |
![]() A temetőkápolna falán helyezték el az emlékjelet. |
![]() A csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként. |
![]() Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén. |
![]() Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök. |