A Magyar Kultúra Lovagjává ütötték Sándor Tivadart

Január 18-án, a múlt szombaton Budapesten átvette a Magyar Kultúra Lovagja kitüntetést Sándor Tivadar arad-gáji római katolikus plébános.

A díjat – amelynek odaítéléséről itt találnak riportot – a Falvak Kultúrájáért Alapítvány osztja ki évente. 2020-ban többek között ft. Sándor Tivadar Pétert, Arad-Gáj plébánosát, Szentpál és Sofronya beszolgáló lelkészét tüntették ki „a magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”.

A Szent Gizella templom plébánosát az alapítvány honlapján olvasható adatok szerint 1971-ben Márton Áron püspök szentelte pappá Gyulafehérváron.

Lovagias tettei: 1991-ben kapcsolódott be a Caritas munkájába, az aradi Caritas önfeláldozó vezetője. Az Agrocaritas szentpáli egységeinek – asztalos-, lakatos- és esztergaműhelyek, fűrésztelep – létrehozója, az otthoni betegápolás megszervezője.

Fotó: Kurunczi Ferenc

Alapító tagja az aradi Alma Mater Alapítványnak, ahol a vidéki gyermekek matematikai felzárkózásának támogatója. Húsz éve vállalta el a Csiky Gergely Főgimnázium kollégiumának átépítését, ezzel a vidéki fiatalok lehetőségeinek bővítését. Az ötvenes években elhurcolt és mártír vízicserkészeknek állított szegedi emlékmű erkölcsi és anyagi támogatója.

A rovatból ajánljuk:

Üdvtörténet művészeti alkotásokkal kifejezve [AUDIO]
Madarassy István és András alkotásai a Clio-teremben.
Zenés tárlatvezetés Bródy Jánossal
Hatvan éve van a pályán.
Megkezdődött a szabad bérletárusítás az Aradi Kamaraszínházban
A március 27-i évadnyitón a Hernádi–Kern párost láthatja a nagyérdemű.
Apa és fia közös tárlata az aradi Klió-teremben
Madarassy István ötvös, szobrászművész és Madarassy András festőművész munkái.