Szeméthegyek maradtak az autósok után a schengeni csatlakozás előtti időkből

Eltakarították mások szemetét | Fotó: DRDP

Eltakarították mások szemetét | Fotó: DRDP

Több tucat köbméternyi szemetet szedtek össze az útkarbantartók a napokban a nagylaki autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán a sztráda mentén. Az útügyi igazgatóság szerint a szemetet még a schengeni csatlakozás előtt sorban állók, főleg az órák hosszát várakozó kamionosok dobálták szét.

Az A1-es autópálya román–magyar határ közeli szakaszán a múlt szerdán kezdték összegyűjteni a hulladékot: főleg étel- és italcsomagolások hevertek az árokban és az útszéli mezőn, amiket a temesvári székhelyű regionális híd- és útügyi igazgatóság (DRDP) alkalmazottai takarítottak el.

„Naponta átlagban tíz köbméter szemetet szedtek zsákokba és szállítottak el. Főleg a kamionterminál környékén gyűlt össze rengeteg, mert a várakozó sofőrök egyszerűen csak átdobták a szalagkorláton azt, amitől meg akartak szabadulni” – nyilatkozta Alina Sabou, az igazgatóság sajtószóvivője az Agerpres hírügynökségnek.

A takarítás folytatódik, a volt határátkelőhely környékét is megtisztítják – tette hozzá. Az útügyi igazgatóságon remélik, hogy miután idén január elsejétől megszűnt az ellenőrzés a román–magyar határon – azáltal, hogy Románia is a schengeni egyezmény teljes jogú tagja lett –, a szemetelés is a múlté lesz.

 

Eddig minden év végén, illetve a húsvéti ünnepek és a nyári szabadságolások idején, amikor tízezrével haladták át a határon a Nyugat-Európából haza-, majd visszatérő román, bolgár és moldovai vendégmunkások, hegyekben állt az illegálisan lerakott hulladék a főútvonalak környékén. Tavaly januárban például és nagylaki országúti és az autópálya-határátkelő környékén több mint 800 zsák szemetet szedtek össze.

A rovatból ajánljuk:

Duguláselhárítás: felelőtlen vécéhasználatra panaszkodik a vízművek
Havonta több tucat tonna hulladékot – főleg nedves törlőkendőket és textíliákat – szednek ki az aradi vízművek munkásai a szennyvízfővezetékekből, és a dugulás nemcsak kellemetlenséget, hanem gyakran költséges javítást is okozhat.
Fogatos hazafi
Aradon tilos igavonó állat által húzott járművekkel közlekedni a közutakon, ezért közel kétezer lejre büntették meg a fiákerest.
Szerelmespárok lakatok százaival aggatták tele a gyalogoshíd korlátját
Vannak helybeliek, akik szép szokásnak nevezik, mások a híd szerkezete miatt aggódnak.
Kelendő a virág – csakhogy közterekről lopkodják
A zöldövezetek rongálásáért akár 1000 lejes pénzbírság is kiszabható.
Román–magyar egymásrautaltság Aradon
A március 15-i eső közös ernyő alá kényszerítette a meghívottakat.
Fogadj örökbe egy zöldövezetet! Kampányt indít az aradi önkormányzat
A jelentkezőknek vállalniuk kell, hogy két évig gondozzák az „adoptált” területet.