Faültetés Pécskán és Gyulán

2019. november 12.
Hétfőn Pécskán, kedden Gyulán ültettek el kétszáz-kétszáz facsemetét a román–magyar határon átnyúló együttműködések keretében megvalósult, illetve megvalósulás előtt álló projektek számának jelképeként.
<em>Hír szerkesztése</em> Faültetéssel ünnepelték a határ menti programokat Pécskán és Gyulán
A pécskai ünnepség megnyitója

Pécskán a – nem mellesleg európai uniós támogatással megvalósult – környezetvédelmi és idegenforgalmi célokat szolgáló bivalyfarmon ültettek el 25-25 tölgy-, platán-, gesztenye- és hársfacsemetét a két ország fejlesztési minisztériumának, a diplomáciai testülete, a román–magyar európaii uniós projekteket irányító közös iroda, illetve a megyei és helyi közélet képviselőinek jelenlétében.

Antal Péter, Pécska polgármestere örömének adott hangot, hogy a szimbólum mellett környezetvédelmi jelentőségű esemény helyszínéül a Maros-parti várost választották, hiszen mint mondta, a település fejlődése szempontjából sorsfontosságúak az EU által finanszírozott román–magyar határ menti együttműködések. „Az elmúlt években csak mi 13 projektet nyújtottunk be, és 11 pályázatunkat jóvá is hagyták” – sorolta az elöljáró.


Román–magyar együttműködés parkjának nevezték el Pécskán

Iustin Cionca, az Arad Megyei Tanács elnöke hozzátette: kiváló a kapcsolatuk a Csongrád és Békés megyei önkormányzatokkal, közintézményekkel és civil szervezetekkel, ennek is köszönhető, hogy az infrastruktúra, a közegészségügyi ellátás, az idegenforgalom vagy a közművelődési élet javítását szolgáló minden pályázati kiírásra „lecsapnak”.


Egy a 400 közül

Kedden Gyulán tartották meg az esemény „tükörrendezvényét”, amikor is kétszáz gömbakácot ültettek el. A Gyula Televízió beszámolója szerint Stefanik András, a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársa a környezet iránti odafigyelés jelentőségét hangsúlyozta Pécskán és Gyulán is. Fontosnak nevezte, hogy a határ menti térség fejlesztését a zöld megoldásokra alapozzák.

Zalai Mihály, a Békés megyei közgyűlés elnöke kiemelte, Békésben mintegy nyolcmilliárd forint értékben, 31 partner bevonásával 24 pályázatot valósítanak meg többek között az egészségügy, a környezetvédelem és a katasztrófavédelem területén, ezeknek a partnereknek egy része Arad megyei.

További hírek

<em>Hír szerkesztése</em> „Megtanulni élni” [AUDIO]
Andrási Rafael szavalata a ballagáson.
<em>Hír szerkesztése</em> Így búcsúztak el a végzősök az iskolától [AUDIO]
Ballagási ünnepség a Csiky Gergely Főgimnázium 100. tanévének végén.
<em>Hír szerkesztése</em> Kisiratoson is fellép a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes
A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából.
<em>Hír szerkesztése</em> A mácsai Damjanich–Lahner-emlékmű megtisztítása [AUDIO]
Nagy István a magyar történelmi emlékjelek iránt érzett felelősségtudatból végezte el a munkát.
<em>Hír szerkesztése</em> Kétnapos templombúcsú Pécskán
A római katolikus plébánia és a Kolping Család szervezésében.
<em>Hír szerkesztése</em> Gyereknapi programok Kisiratoson
Minden korosztályt várnak.
<em>Hír szerkesztése</em> Gránit táblák őrzik a néhai pécskai pedagógusok emlékét [AUDIO]
A temetőkápolna falán helyezték el az emlékjelet.
<em>Hír szerkesztése</em> Viharokra és jégesőre figyelmeztet a meteorológia
A csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként.
<em>Hír szerkesztése</em> Megteltek a kutak, kiöntöttek a hegyvidéki patakok
Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén.
Hír beküldése
Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök.