Aszály és fagy – Gyenge gabonatermés várható Nagy Zsolt falugazdász szerint [AUDIO]

aratás

A búza aratása Péter-Pál után kezdődik | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Az egykor az ország éléskamrájának nevezett Arad megyei földekről rendkívül alacsony termésátlaggal takaríthatnak be idén a gazdák.

A tavaszi szárazság visszavetette a növények fejlődését, és nem csak a gabonafélékét, hanem a haszon- és kapásnövények is megsínylették a korai aszályt, amit tetézett az április végi fagy.

Ez már a harmadik éve, hogy az időjárás megtréfálja a gazdákat, akiknek a megnövekedett költségek és az alacsony ár miatt egy-egy nagykultúra esetében még a befektetése sem térül meg – állítja Nagy Zsolt falugazdász, akivel Pataky Lehel Zsolt beszélgetett.

Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült összeállítást:

 

A rovatból ajánljuk:

Továbbra sem öntözhetnek az ópálosi szivattyúállomással, pedig nagy szükség lenne a vízre
Betonozzák a Marosból vizet vezető csatorna medrét, hogy a víz ne szivárogjon el.
Péró Tamás: igyekeztünk minden helyi közösség igényeit kielégíteni [AUDIO]
Elfogadták Arad megye költségvetését, amelyről az önkormányzat alelnökét kérdeztük.
Elfogadta az aradi önkormányzat a 2026-os költségvetést
A beruházások összértéke 927 905 840 lej, ami a teljes büdzsé 68 százalékát teszi ki.
Újabb öt évre kapott bizalmat a kereskedelmi kamara elnöke
Gheorghe Seculici 2013 óta áll az intézmény élén, ezalatt a kamara a régió meghatározó intézményévé vált.