Az egykor az ország éléskamrájának nevezett Arad megyei földekről rendkívül alacsony termésátlaggal takaríthatnak be idén a gazdák.
A tavaszi szárazság visszavetette a növények fejlődését, és nem csak a gabonafélékét, hanem a haszon- és kapásnövények is megsínylették a korai aszályt, amit tetézett az április végi fagy.
Ez már a harmadik éve, hogy az időjárás megtréfálja a gazdákat, akiknek a megnövekedett költségek és az alacsony ár miatt egy-egy nagykultúra esetében még a befektetése sem térül meg – állítja Nagy Zsolt falugazdász, akivel Pataky Lehel Zsolt beszélgetett.
Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült összeállítást:


