680 millió eurós mobiltender

Öt szolgáltató összesen 682,14 millió euróért vásárolt hang-, illetve adatátviteli frekvenciát a 800, 900, 1.800 és 2.600 megahertzes (MHz) sávban – hirdette ki a román távközlési hatóság (ANCOM) az eddigi legnagyobb mobiltender eredményét hétfőn. A Vodafone 228,52 millió euróért, az Orange 227,14 millió euróért, a Cosmote 179,88 millió euróért, az RCD&RDS 40 millió euróért, a 2K Telecom pedig 6,6 millió euróért vásárolt távközlési csatornákat. Az ANCOM hosszú (15 éves) és rövid (15 hónapos) távú használatára írt ki frekvencialicitet, amelyek összesített kikiáltási ára 726,8 millió euró volt. Cătălin Marinescu, az ANCOM elnöke hétfőn közölte: az eddig használatban lévő 283 MHz-nyi sávszélességnek csaknem kétszeresét, 575 MHz-et osztottak ki Romániában egyetlen árverésen.

MTI

A rovatból ajánljuk:

Péró Tamás: igyekeztünk minden helyi közösség igényeit kielégíteni [AUDIO]
Elfogadták Arad megye költségvetését, amelyről az önkormányzat alelnökét kérdeztük.
Elfogadta az aradi önkormányzat a 2026-os költségvetést
A beruházások összértéke 927 905 840 lej, ami a teljes büdzsé 68 százalékát teszi ki.
Újabb öt évre kapott bizalmat a kereskedelmi kamara elnöke
Gheorghe Seculici 2013 óta áll az intézmény élén, ezalatt a kamara a régió meghatározó intézményévé vált.
Ősi gabonafajtákat termeszt Arad megyében egy svájci vállalkozó
A tönkölybúza és az alakor ellenálló, magas a tápértékük és a gluténérzékenyek is fogyaszthatják.