Több mint félszáz migránst tartóztattak fel Nagylakon

Az aradi határrendészek összesen 65 illegális bevándorlóra bukkantak két kamionban a Nagylak–Csanádpalota autópályahatárátkelőhelyen.

A román és bolgár rendszámú teherautók a fuvarlevél szerint gumiabroncsokat és műanyag nyílászárókat Olaszországba, illetve Hollandiába de az áru között „potyautasokat” is találtak a határőrök.

A pénteki közlemény szerint indiai, pakisztáni, iraki és török állampolgárok voltak, akik érvényes vízum vagy útiokmány nélkül akartak a schengeni övezetbe jutni.

A migránsok ellen idegenrendészeti eljárást indítottak, a sofőröket embercsempészettel gyanúsítják.

A rovatból ajánljuk:

Szétszedték az autót, kokaint találtak a határrendészek
A drogot a gépkocsinak egy erre a célra kialakított titkos rekeszében találták meg.
Illegálisan tartott két medvebocsot egy nagypéli férfi
Februárban ejtette csapdába őket egy Beszterce-Naszód megyei erdőben, de állítólag visszavitte volna a vadállatokat.
Felborult egy utánfutós személygépkocsi az autópálya-körgyűrűn
Nekiment a szalagkorlátnak kedd délben az A11-es sztrádaszakaszon.
Szomorú vasárnap: ketten meghaltak, négyen megsérültek egy balesetben
Arad és Tornya között ütközött össze két személygépkocsi, egy idős házaspár vesztette életét.
Jó hír Öthalom községben: elfogták a fosztogatókat
A négy férfi az év eleje óta hat házba tört be, onnan pedig háztartási gépeket, szerszámokat és ruhákat vitt el.