Potyautasokat találtak Nagylakon

Hétfő éjjel 23 illegális „kivándorlót” találtak az aradi határrendészek a Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen, egy kilépésére jelentkező kisteherautóban.

A németországi rendszámú járművet egy 30 éves moldovai állampolgárságú sofőr vezette, aki a fuvarlevél szerint gumiabroncsokat szállított, de a határőrök a raktérben az áru között 23 potyautasra bukkantak.

A vizsgálat során kiderült, hogy a 21 és 44 év közötti bangladesi, marokkói és egyiptomi állampolgárok törvényes úton léptek be Romániába, de azt csak dobbantónak használták, mert illegális módon akartak Nyugat-Európába, a schengeni övezetbe jutni.

A sofőr ellen embercsempészet, a migránsok ellen tiltott határátlépés kíséretének vádjával indult eljárás – olvasható az aradi határrendészet közleményében.

A rovatból ajánljuk:

Jó hír Öthalom községben: elfogták a fosztogatókat
A négy férfi az év eleje óta hat házba tört be, onnan pedig háztartási gépeket, szerszámokat és ruhákat vitt el.
Jelentős károkat okozott a vihar Arad megyében
Úttestre és gépkocsikra dőltek a fák, megbontott háztetőkhöz, leszakadt villanyvezetékekhez riasztották a tűzoltókat.
Harmadfokú viharriasztás lép érvénybe hétfő délután
90-100 km/órás széllökések is lehetnek, a vihart heves jégverés és villámlás kísérheti.
Lakónegyedet veszélyeztetett a bozóttűz az Alfán
Eddig még ismeretlen okokból csaptak fel a lángok Aradon a száraz aljnövényzetben.
Felcsaptak a lángok a szeméttelepen
A tűzoltók nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre, három rohamkocsival próbálták megfékezni a lángokat. Mintegy 1500 négyzetméteren keletkezett tűz.
Felszámoltak egy orvhalász bűnbandát a rendőrök
Rendszeresen „dézsmálták” a Marost, a 13 főből négy személyt őrizetbe vettek.