Orvvadászat mellett cigarettacsempészettel is foglalkoztak

2022. július 4.
Orvvadászattal és cigarettacsempészettel gyanúsít a honctői (Gurahonț) ügyészség több személyt Madarsák (Mădrigești) és Alsószakács (Secaș) településeken, ahol három helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök bevonásával.
<em>Hír szerkesztése</em> Orvvadászat mellett cigarettacsempészettel is foglalkoztak
A rendőrség által közreadott felvétel

A gyanú szerint az illetők 2020 óta folytatták az engedély nélküli vadászatot, főleg mások megrendelésére. A razzia során több tucat szarvas-, őz-, hiúz és vaddisznótrófeát foglaltak le a rendőrök, emellett számos agancsot és vaddisznóagyart, 12 vadászkést, két elemlámpát és távcsőrögzítőt találtak, sőt tíz és fél kiló vadhús is volt „készleten”.

Mindennek tetejébe a rendőrök 300 szál zárjegy nélküli cigarettát is találtak, úgyhogy az orvvadászat mellett csempészettel is meggyanúsították az elkövetőket.

További hírek

Hír beküldése
A hirtelen lezúduló csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként.
Hír beküldése
Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén.
Hír beküldése
Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök.
<em>Hír szerkesztése</em> Hétfő reggel rengett a föld Arad megyében
Egy hete tartanak a földmozgások.
<em>Hír szerkesztése</em> A kormány újabb ígérete ellenére is folytatódik a pedagógusok sztrájkja
Attól sem zárkóznak el, hogy bojkottálják a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját és az érettségit.
<em>Hír szerkesztése</em> Döntetlen játszott az UTA az osztályozó első meccsén
Az aradiak őrzik az esélyt az élvonalban maradásra.
<em>Hír szerkesztése</em> Nemzetközi rádióamatőr-találkozót szerveznek Pécskán
MZ/X.
<em>Hír szerkesztése</em> Trianon kiteljesedése napról napra
Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő előadása a békediktátumról és az ukrajnai háborúról.
<em>Hír szerkesztése</em> Tisztelgés Pécskán a nemzet napszámosainak emléke előtt
A temetőben gránit emléktáblák őrzik majd a néhai pedagógusok neveit.
<em>Hír szerkesztése</em> Ennyien iratkoztak be magyar előkészítő osztályba az első szakaszban [AUDIO]
A magyar iskolaválasztást segítik a magyar kormány által nyújtott támogatások és programok.