Kerteket és utakat öntött el a Fehér-Körös

Kerteket, szántóföldeket és egy megyei utat öntött el a Fehér-Körös Arad megye keleti, Fehér megyével határos vidékein tájékozatott a prefektúra.

A 708-as számú megyei rangú út Décse (Dieci) és Rékes (Revetiș), illetve Décse és Koroknya (Crocna) között le van zárva a személygépkocsik előtt, csak tehergépjárművek közlekedhetnek. Mintegy 250 méteres szakaszon 5–35 centiméter közötti víz borítja a műutat. Ezenkívül Décse és Rékes között egy 50 méteres szakaszon csak nehézségek árán tudnak átjutni a kisautók.

Az elmúlt napok heves esőzései miatt megáradtak a hegyi patakok, emiatt pedig helyenként kilépett a medréből a Fehér-Körös. Kishalmágyon (Hălmăgel) mintegy 150 méteren víz borítja a megyei utat, egy kapubeálló hídfőjét megrongálta az ár, ezenkívül két kertet és egy pincét öntött el a víz.

Háromalmáson (Almaș) 200 hektár szántóföld került víz alá, és Décsén is elöntött 100 hektárt a folyó. Borossebesen egy gyaloghidat kellett megszabadítani a felgyűlt hordaléktól.

A Fehér- és Fekete-Körös, valamint a Maros Arad megyei szakaszain sárga és narancssárga jelzésű készültséget rendeltek el hétfő éjfélig.

A rovatból ajánljuk:

Hamis márkájú ruhákat foglaltak le a határőrök
Több mint 7700 darab, ismert márkák jelzéseivel ellátott ruhákra bukkantak egy mikrobuszban. A szállítmány közel 950 ezer lejt ért.
Több autó is megrongálódott, miután felborult egy tréler
Nekiment a szalagkorlátnak, majd árokba borult egy autószállító az autópályán.
Kamionos baleset miatt leterelik a forgalmat az autópályáról [FRISSÍTVE]
Nagylak felé 23 óráig lezárták a forgalmi sávot.
Börtönbüntetésre ítélték a gyerekeiket éheztető és kényszermunkára küldő szülőket
A 15 éves fiút és 13 éves húgát rendszeresen bántalmazták.
Késelés történt egy vingai iskolában
Az elkövető és az áldozat is 12 éves. A sérült diákot mentőhelikopterrel szállították kórházba.