Így nézhetett ki az Aradon meggyilkolt kislány

Az ügyészség elkészítette az Aradon talált megcsonkított holttest fantomképét, a nyomozást pedig kiterjesztette családon belüli erőszakra is.

A közvéleményt megrázó esetre a hétvégén derült fény: egy kutyasétáltató a Buzsák-negyedben talált egy holttestet, amelyről utóbb kiderült, hogy egy 5-6 éves kislányé lehetett, aki erőszakos halált halt, a nyomokat pedig úgy próbálták eltűntetni, hogy a tetemet felgyújtották.

Az ügyészség szakértők bevonásával elkészítette a gyerek fantomképét: ez alapján az 5-6 éves kislány 110-120 cm magas lehetett, barna szemű és hajú lehetett. A törvényszéki orvosszakértő szerint a halál egy-két nappal a megtalálása előtt következett be.

Pavel Palcu, a nyomozást vezető ügyész azt nyilatkozta az aradon.ro portálnak, hogy a vizsgálatot kiterjesztették családon belüli erőszakra is. A bűnüldöző szerveknek gyanús, hogy sem a kislány eltűnését, sem a halálát nem jelentette senki. Az Arad megyei gyermekvédelmi igazgatóság és az országos gyermekvédelem által kiadott, az eltűnt, csellengő gyerekeket tartalmazó listát is áttekintik, hogy valamelyik kiskorúra ráillik-e a személyleírás.

Az eddigi ismeretek szerint a gyerek halálát a fejére mért erős ütés vagy ütések okozták.

A rovatból ajánljuk:

Ócskavasként értékesítik a körgyűrű menti hőerőmű berendezéseit
A létesítményt évek óta üzemen kívül helyezték, egy magáncég licitált ár, és apránként eladja.
Két villamosvezető és két diszpécser a felelős a „fantomvillamos” balesete miatt
Egy hónappal ezelőtt több mint 500 métert tett meg egy vezető nélküli villamos Aradon.
Összeveszett az apjával, menet közben kiugrott az autóból
A 20 éves fiatalember nem bírta „cérnával”, ezért szánta el magát a veszélyes cselekedetre.
Baleset miatt lezárták az autópálya zádorlaki kihajtóját [FRISSÍTVE]
Árokba borult egy mikrobusz hétfő délelőtt az A1-es autópálya aradi körgyűrűszakaszán.
Csempészcigarettát és engedély nélkül birtokolt fegyvereket foglalt le a rendőrség
Nagyszabású razzia a Jupiter fedőnevű művelet keretében.
Újabb értékes elektromos roller- és kerékpárszállítmányt koboztak el a határrendészek
Két román férfi csempészte be az országba a járműveket, amelyek becsült értéke 172 ezer lej.