Hamis pénzt és ruhaneműt foglaltak le a rendőrök

Hamis áruk | A rendőrség által közreadott felvételek

Hamis áruk | A rendőrség által közreadott felvételek

A Legfőbb Ügyészség és az Országos Rendőr-főkapitányság irányításával zajló, Jupiter fedőnevű országos akció keretében kilenc házkutatást tartottak szerdán Arad és Temes megyében. A rendőrök korábban felgöngyölített ügyekben – csalás, pénzhamisítás, csempészet és veszélyes anyagokkal való kereskedés – nyomoztak.

Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtöki közleménye szerint Újszentannán, Szabadhelyen és Aradon több mint 600 olyan luxuscikknek tetsző ruhaneműt koboztak el, amelyek ismert világmárkák jelzéseit viselték, de vélhetően hamisított áruk voltak. Ezek feketepiaci értéke körülbelül 135 ezer lej. Tizenöt személyt kísértek be kihallgatásra.

Székesúton és a Temes megyei Zsombolyán 105 liter veszélyes vegyi anyagot és 141 500 eurót (50 eurós címletekben) foglaltak le; a pénz gyaníthatóan hamisított – írták a közleményben, hozzátéve, hogy a gyanúsítottak ellen bűnvádi eljárásokat indítottak.

A rovatból ajánljuk:

Tizenkétéves kisjenői fiú száguldozott egy lopott autóval
Hunyad és Arad megyei rendőrök üldözték, végül Milován állították meg.
Súlyos közúti baleset történt Kürtösön: egy ember a helyszínen életét vesztette
A balesetnek három sérültje volt, közülük kettő a roncsba szorult.
Tűz ütött ki egy garázsban Ágyán – egy autó teljesen leégett
Fűtőberendezés okozta a tragédiát, jelentős anyagi kár keletkezett.
Tűz ütött ki egy lakóházban Öthalom községben [FOTÓ, VIDEÓ]
A nem megfelelően elhelyezett vagy szigetelt kémény okozhatta a bajt.
Kigyulladt egy ház Nagyiratoson, szerencsére nem sérült meg senki
Mintegy 150 négyzetméteren emésztettek fel mindent a lángok.