Egy autót találtak a Marosban Fönlaknál [FRISSÍTVE]

Egy, a Marosba gurult személygépkocsihoz riasztották hétfő kora délután a Fönlakon (Felnac) az Arad Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőséget (ISU).

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint nem tudják még, hogy van-e áldozata a balesetnek. Az sem ismert, hogy a jármű milyen körülmények között került a folyóba. A katasztrófavédelem a rohammentősöket (SMURD) és a vízimentőegységét küldte a helyszínre.

George Pleșca százados, a katasztrófavédelmi felügyelőség sajtószóvivője késő délután arról tájékoztatott, hogy a gépkocsi egy homokpadon akadt fenn. A mentőegységek átvizsgálták a belsejét, de senkit nem találtak a járműben.

Hozzátette: a szóban forgó helyen, az erdőn át a folyó csak terepjáróval közelíthető meg, személygépkocsival nem, ezért feltételezik, hogy az ár máshonnan sodorta onnan a járművet, de egyelőre nem tudják, hogy került az a Marosba.

A fönlaki önkormányzat egy munkagépet bocsátott a mentőegységek rendelkezésére, azzal próbálták meg a partra vontatni az autót, ami délutánra sikerült.

Nem húzta be a kéziféket

Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság kedd esti tájékoztatása szerint a nyomozás során kiderült, hogy az autó egy 34 éves Temes megyei illetőségű férfié, aki azt állította, hogy a folyóparton parkolt le, de nem húzta be a kéziféket, és a jármű a folyóba gurult. A sofőrnek a nyitott ablakokon keresztül sikerült kimenekülnie. Azt állította, hogy rajta kívül senki nem volt az autóban.

A rovatból ajánljuk:

Elkapták egy peregi vadkenderültetvényt tulajdonosát [VIDEO]
Egyesek megpróbálták eltüntetni a bizonyítékokat, ami súlyosbító körülménynek számít.
Több bűncselekménnyel gyanúsítják az állami egyetem korábbi rektorát
Szolgálati jellegű bűncselekmények és hamisítás gyanújával indult eljárás Ramona Lile ellen.
Kiégett egy mikrobusz a körgyűrűn
Ketten megsérültek a vasárnap este, a régi hőerőmű szomszédságában történt tűzesetben.
Nagyszabású razzia a dél-erdélyi autópályaszakaszon [VIDEO]
Sok gyorshajtót is lekapcsoltak Déva és Nagylak között.