Bűnvádi eljárást indítottak egy pécskai tornatanár ellen szexuális zaklatás miatt

Tizenhat éves lány szexuális zaklatása miatt indult bűnügyi kivizsgálás Pécskán egy tornatanár ellen, aki állítólag meztelen fotókat kért a diákjától, és találkára hívta a lányt. A pécskai Gheorghe Lază Líceum vezetősége belső vizsgálatot indított az ügyben.

Claudia Iuga, az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője arról tájékoztatott csütörtökön, hogy a pécskai diáklány szülei értesítették a rendőrséget a férfi magatartásáról, aki helyettesítő tornatanár (emellett ismert futballbíró a megyében) az iskolában, ahova a lány jár. A rendőrség bűnügyi eljárást indított zaklatás miatt – hivatalból, a specialarad.ro portálon megjelent leleplező cikk nyomán (a cikkben név szerint említik a zaklatót, bizonyos Loredan Bogdant).

A líceumhoz közel álló források arról tájékoztatták az Agerprest, hogy a tornatanár 42 éves, nőtlen, egy éve dolgozik helyettes tanárként, de nem tanítja a sértett lány osztályát. A 16 éves diáklánytól egyik közösségi oldalon keresztül kért meztelen fotókat és találkára is hívta.

A lány elmondta az esetet a családjának, akik értesítették a rendőrséget. Marius Göndör megyei főtanfelügyelő úgy nyilatkozott, hogy fegyelmi kivizsgálást kért az iskola vezetőségétől az ügyben.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Elkapták egy peregi vadkenderültetvényt tulajdonosát [VIDEO]
Egyesek megpróbálták eltüntetni a bizonyítékokat, ami súlyosbító körülménynek számít.
Több bűncselekménnyel gyanúsítják az állami egyetem korábbi rektorát
Szolgálati jellegű bűncselekmények és hamisítás gyanújával indult eljárás Ramona Lile ellen.
Kiégett egy mikrobusz a körgyűrűn
Ketten megsérültek a vasárnap este, a régi hőerőmű szomszédságában történt tűzesetben.
Nagyszabású razzia a dél-erdélyi autópályaszakaszon [VIDEO]
Sok gyorshajtót is lekapcsoltak Déva és Nagylak között.