Bangladesi határsértőket fogtak el Tornyán

2023. március 23.
Az Arad megyei határrendészek 23 illegális határátkelőre bukkantak csütörtökön egy kisteherautó rakterében a Tornya–Battonya határátkelőhelyen.
<em>Hír szerkesztése</em> Bangladesi határsértőket fogtak el Tornyán
Illusztráció | Fotó: politiadefrontiera.ro

A 25 és 50 év közötti személyek mind bangladesi állampolgárok voltak, és esetükben illegális „kivándorlókról” kell beszélni, mert a határrendészet közleménye szerint valamennyien törvényes úton, munkavállalási engedéllyel érkeztek Romániába. Az igazi úti cél azonban Nyugat-Európa volt, de mivel nem rendelkeztek érvényes schengeni vízummal, ezt a módját választották az utazásnak.

A román rendszámú járművet egyébként egy 26 éves román sofőr vezette, és a fuvarlevél szerint raklapokat szállított Olaszországba.

A „potyautasok” ellen tiltott határátlépés kísérletének, a sofőr ellen embercsempészet gyanúja miatt indítanak eljárást.

További hírek

<em>Hír szerkesztése</em> Hétfő reggel rengett a föld Arad megyében
Egy hete tartanak a földmozgások.
Hír beküldése
Marius Nistor szakszervezeti vezető szerint attól sem zárkóznak el, hogy a tárgyalások sikertelensége esetén a pedagógusok bojkottálják az év végi vizsgák – a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának és a középiskolát végzők érettségijének – megtartását.
<em>Hír szerkesztése</em> Döntetlen játszott az UTA az osztályozó első meccsén
Az aradiak őrzik az esélyt az élvonalban maradásra.
<em>Hír szerkesztése</em> Nemzetközi rádióamatőr-találkozót szerveznek Pécskán
MZ/X.
<em>Hír szerkesztése</em> Trianon kiteljesedése napról napra
Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő előadása a békediktátumról és az ukrajnai háborúról.
<em>Hír szerkesztése</em> Tisztelgés Pécskán a nemzet napszámosainak emléke előtt
A temetőben gránit emléktáblák őrzik majd a néhai pedagógusok neveit.
<em>Hír szerkesztése</em> Ennyien iratkoztak be magyar előkészítő osztályba az első szakaszban [AUDIO]
A magyar iskolaválasztást segítik a magyar kormány által nyújtott támogatások és programok.
<em>Hír szerkesztése</em> Elutasítják a kormány ajánlatát, folytatódik a tanügyi sztrájk
Nem kér a szakszervezet a fizetésemelés helyett felajánlott utalványokból.
<em>Hír szerkesztése</em> Késik a váraljai uszoda megnyitása
Made in Arad.
<em>Hír szerkesztése</em> Gyerekfelügyeleti betegszabadság a 7–12 év közötti gyerekek szüleinek
Ez idő alatt a bruttó jövedelmük 85 százalékát kapják meg, amit az államkaszából fizetnek.