Őrizetbe vették Borboly Csabát, a Hargita megyei önkormányzat elnökét [FRISSÍTETT]

borbolycsabaA romániai Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) marosvásárhelyi területi szolgálata korrupció gyanújával őrizetbe vette Borboly Csabát, a székelyföldi Hargita megye önkormányzatának elnökét. A Realitatea hírtelevízió által hétfő délután közölt hírt az MTI-nek megerősítette Elena Curca, az ügyészség vezetője. Közölte, hogy a DNA hamarosan közleményt ad ki az ügyről.
Annyit azonban tudni, hogy tavaly Borboly azt nyilatkozta, rosszindulatú személyek tettek feljelentést ellene saját házának építése, és egy felülértékelt lakás eladásával kapcsolatban. Állítólag Borboly a 20 ezer eurót érő lakását 50 ezerért adta el, s a pénzből finanszírozta házának építését. Borboly a Hargita megyei RMDSZ elnöke is.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke közleményben fejtette ki állásbontját az üggyel kapcsolatban. „Az RMDSZ értetlenül áll az ügy előtt, ugyanakkor biztosak vagyunk abban, hogy Borboly Csaba törvényesen járt el minden esetben, hiszünk ártatlanságában. Bízunk benne, hogy az ügyészség mihamarabb a nyilvánosság elé tárja ennek a megdöbbentő ügynek a részleteit, és tisztázza a Borboly Csaba hírnevén esett csorbát. Elfogadhatatlan, és nem tartjuk véletlennek, az RMDSZ csíkszeredai kongresszusa előtt alig két héttel egy többéves ügyben kezdett nyomozni ismét a Korrupcióellenes Ügyészség” fogalmazott Kelemen Hunor.
Borboly Csaba mellett a Hargita megyei önkormányzati testület egyik képviselőjét és az önkormányzatnak alárendelt útügyi igazgatóság ügyvezetőjét is őrizetbe vette a DNA – közölte a hatóság a honlapján. Borbolyt folytatólagosan elkövetett hivatali visszaéléssel, csúszópénz folytatólagos elfogadásával, magán-okirathamisításra való felbujtással, hamis irat felhasználására való felbujtással és hamis feljelentéssel gyanúsítja. A vádhatóság közleménye szerint Borboly Csaba indokolatlanul fizetett ki jelentős, útjavításra szánt összegeket egy olyan cégnek, amely a szintén őrizetbe vett Pálffy Domokos megyei önkormányzati képviselő tényleges irányítása alatt működött. Ezzel közel 1,8 millió lej (125 millió forint) kárt okozott az államnak.
MTI/Aradi hírek

A rovatból ajánljuk: