Csütörtök reggelre idézte be kihallgatásra a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Markó Attila parlamenti képviselőt, az RMDSZ-képviselő azonban Budapestre utazott. Ügyvédje, Eugen Iordăchescu a Mediafaxnak elmondta: beszélt védencével és tájékoztatta őt, hogy csütörtök reggel 10 órára beidézték kihallgatásra. Markó azonban nem jelent meg a kihallgatáson, mivel Budapestre utazott. Ügyvédje nem tudta megmondani, mikor tér vissza az országba.
Iordăchescu a maszol.ro-nak azt mondta: ha megjelent volna a kihallgatáson, Markó Attilát huszonnégy órára őrizetbe vették volna. Ezt követően a DNA előzetes letartóztatási parancsot kért volna az RMDSZ-képviselő ellen a legfelsőbb bíróságtól. Markó ellen az ügyészség előállítási parancsot, majd ha nem találják a lakóhelyén, elfogatási parancsot ad ki. A képviselőház kedden hagyta jóvá Markó Attila előzetes letartóztatását Alina Bica egykori szervezett-bűnözés elleni főügyész korrupciós ügyében. 171 képviselő támogatta, 111 elutasította a DNA kérését, miszerint járuljanak hozzá Markó Attila előzetes letartóztatásához. Ehhez egyrészt a képviselőháznak kell megvonnia az illető honatya mentelmi jogát, másrészt a bíróságnak is jóvá kell hagynia a DNA előzetes letartóztatási kérelmét.
A képviselőház viszont nem vonta meg a demokrata-liberális Cătălin Teodorescu mentelmi jogát annak ellenére, hogy azt kifejezetten javasolta a jogi bizottság. Ő is tagja volt annak az országos kárpótlási bizottságnak, amely a gyanú szerint törvénytelenül ítélt meg kárpótlást egy Gheorghe Stelian nevű üzletembernek egy valós értékénél bő 61 millió euróval magasabbra fölértékelt, 13 hektáros bukaresti telekért. Az ügy fő vádlottja Alina Bica, a vád szerint ő tevőlegesen közbenjárt az elképesztő összegű kártérítés megítélése érdekében, cserébe egy snagovi telket kapott közvetítőkön keresztül. Az ügyben őrizetbe vették a kárpótlások megállapításával megbízott testület két másik volt tagját, Lăcrămioara Alexandrut és Dragoş Bogdant, aki korábba az adóhivatal (ANAF) alelnöke volt.
Markó Attila az ügy kirobbanása óta azt állítja, ártatlan, nem is ismeri ezt a kárpótlási ügyet, se annak kedvezményezettjeit, mi több, azon a 2011. március 15-i ülésen, amelyen döntöttek a kártérítésről, ő ott sem volt, mert éppen Négyfaluban koszorúzott.
Menekül az „igazságszolgáltatás” elől Markó Attila
Markó ellen az ügyészség előállítási parancsot, majd ha nem találják a lakóhelyén, elfogatási parancsot ad ki.
A rovatból ajánljuk:
Az energetikai együttműködés bővítéséről tárgyalt a magyar és a román miniszterelnök
Budapesten fogadta Ilie Bolojant Orbán Viktor szerda délben.
Ismét felelősséget vállalt a kormány a parlamentben a bírák és ügyészek nyugdíjkedvezményeinek csökkentéséért
Korábban az alkotmánybíróság elkaszálta.
Leállt a brazi villamoserőmű, de a minisztérium szerint nincs veszélyben az ország energiaellátása
Vízellátási problémák miatt lecsökkent a hűtéshez használt víz hozama.
Lemondott az önéletrajza meghamisításával meggyanúsított védelmi miniszter
Szerinte „figyelmetlenségből” tüntetett fel nem létező egyetemi végzettséget.
Alkotmányellenes a magánnyugdíj-megtakarítások felvételének új szabályozása
A talárosok szerint a rákbeteg nyugdíjasok nem vehetik fel egy összegben a pénzüket.


