Megnőtt a várakozás az autópálya-határátkelőn [FRISSÍTVE]

A szabadságra induló, Nyugat-Európában dolgozó vendégmunkások rohama miatt megnövekedett a várakozási idő a Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Szabó Szilvia az MTI-t.

A rendőrség szerint a Romániába belépő oldalon a személygépkocsiknak és a teherautóknak egyaránt három órát kell várakozniuk. A Magyarországra utazók közül a személyautóknál és kamionoknál fél-, a buszoknak egyórás a sor.

A gyorsabb átlépés érdekében az autósok választhatják a 24 órás nyitva tartással működő nagycsanádi–kiszombori, tornyai–battonyai, gyulavarsándi–gyulai, vagy a nagylaki közúti határátkelőt.

A határátkelőhelyek nyitva tartásáról és az ott várható várakozási időkről http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo oldalon, vagy a román határrendészet (www.politiadefrontiera.ro) honlapján a Trafic Online fülön tájékozódhatnak az utazók.

Pénteken még arról adtunk hírt, hogy az új uniós határátlépési kódex éltebe lépésével (minden uniós állampolgár iratait ellenőrzik) nem nőtt jelentőse a várakozási idő, de ez mostanra változott.

FRISSÍTÉS: A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szerint a csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyen az utasok száma a hétvégén elérte a 78 ezret, a járműveké pedig a 31 ezret.

MTI / AH

A rovatból ajánljuk:

Eső után köpönyeg: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezi az RMDSZ
Mint arról korábban beszámoltunk, a kormány sürgőségi rendelettel módosította helyi adók és illetékek törvényét, ami átlagosan 70-80 százalékos adóemeléshez vezetett. De a gyakorlatban például Aradon a lakóépületek éves adója több mint százszázalékkal nőtt bizonyos esetekben.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját
Hadat üzent a betegszabadsággal történő visszaéléseknek az egészségügyi kormányzat.
Nem csak „egyszer volt fiatal” – Elhunyt Fenyő Miklós
A magyar rock and roll korszakos személyisége távozott életének 79. évében.
Mezei nyulakat telepítettek át Arad megyéből Maros megyébe [VIDEO]
Hosszú távon az ökoszisztéma stabilitását szolgálja a populáció-szabályozás.
Sok helyen szeles, csapadékos időre lehet számítani keddig
Hétfő reggeltől kedd reggelig jelentős mennyiségű eső várható.
Nemzet Gazdásza-címmel tüntették ki Balla Géza borászt
A címet a magyar nemzet erkölcsileg feddhetetlen szakembere kaphatja, aki maradandót alkotott.