Meghosszabbítják a veszélyhelyzetet és este tíztől lesz kijárási tilalom

A koronavírus-fertőzés növekvő üteme miatt még ezen a héten újabb 30 nappal meghosszabbítják a veszélyhelyzetet, és ezzel egy időben a jelenlegi 23 óra helyett már 22 órától lesz érvényes az éjszakai kijárási tilalom – jelentette be kedd délután Klaus Iohannis államfő.

Az elnöki hivatalban tartott televíziós beszédében Iohannis kijelentette: nincs kilátásban húsvéti lezárás, vagyis a vírus terjedése ellen hozott szigorúbb korlátozások foganatosítása.

Az elnök Florin Cîțu miniszterelnökkel, Kelemen Hunor és Dan Barna kormányfő-helyettesekkel, a kabinet több tagjával és a koronavírus elleni védekezésben érintett szakkemberekkel tárgyalt a hivatalában.

Mint mondta, a kijárási tilalom bevezetése a jelenlegi 23 helyett már 22 órától (hajnali ötig) valószínűleg a veszélyhelyzet meghosszabbításával egyidejűleg lép életbe. „A fertőzések magas száma miatt a héten meghosszabbítjuk a veszélyhelyzetet, az eddigi korlátozások érvényben maradnak, de korábban fog kezdődni az éjszakai kijárási tilalom, valószínűleg 22 órakor” – mondta az államelnök.

A hatóságok nem terveznek teljes zárlatot bevezetni a húsvéti ünnepek idején – nyomatékosította. „Fel szeretném hívni azonban a figyelmet arra, hogy az utóbbi héten aggasztóan nőtt a fertőzések és az intenzív terápiás kezelésre szorulók száma, egyre nagyobb nyomás nehezedik az intenzív osztályokra” – tette hozzá az államelnök.

Iohannis ismételten az egészségügyi óvintézkedések betartására kérte fel a lakosságot, hogy „ne vesszen kárba az, amit az oltási kampánnyal eddig nyertünk". Emlékeztetett, hogy már több mint egymillió személyt beoltottak, így a vírus elleni védettséggel rendelkező lakosság aránya „nagyon jó lehet” már idén nyárra.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.