Megállapodtak a kormánypártok a nyugdíjemelés mértékéről

A nyugdíjpont értéke 1784 lej lesz. „Az RMDSZ mindig szívügyének tekintette és támogatta a nyugdíjasokat. Ma Romániában a nyugdíjasok 91 százaléka 3000 lej alatti nyugdíjat kap, morális kötelességünknek tartjuk, hogy az ő jövedelmüket az infláció mértékével, vagy amikor lehetőségünk van, annál többel is megemeljük” – írta Facebook-oldalán az RMDSZ elnöke.
Azok a nyugdíjasok, akiknek a havi járandósága nem haladja meg az 1500 lejt 1000 lejes, az 1501–2000 lej közötti nyugdíjjal rendelkezők 800 lejes, a 2001 és 3000 lej közötti jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok pedig 600 lejes többlettámogatást kapnak. Ezt az összeget két részletben osztják majd ki, az év elején, illetve az év közepén. Azok a nyugdíjasok, akiknek 1700 lej alatt van a jövedelmük, kéthavonta 250 lej értékű szociális utalványokat kapnak – részletezte a politikus.
„Segítséget nyújtunk az energiaszámlák kifizetésére a 60 év fölötti, 2000 lej alatti nyugdíjasoknak. Ők 2023-ban 1400 lej nyugdíjkiegészítést kapnak háztartásonként, amit szintén két egyenlő részletben kapnak kézhez. A koalíció arról is döntött, hogy a fogyatékkal élők 13. havi juttatást kapnak, valamint az inflációhoz igazítják a háborús veteránok és azok özvegyeinek juttatását, amelyet 2018 óta befagyasztottak. A gyermekpénzként ismert gyereknevelési pótlékot is az infláció növekedéséhez igazítják majd jövőtől” – közölte az RMDSZ elnöke.
MTI
További hírek
![]() Andrási Rafael szavalata a ballagáson. |
![]() Ballagási ünnepség a Csiky Gergely Főgimnázium 100. tanévének végén. |
![]() A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából. |
![]() Nagy István a magyar történelmi emlékjelek iránt érzett felelősségtudatból végezte el a munkát. |
![]() A római katolikus plébánia és a Kolping Család szervezésében. |
![]() Minden korosztályt várnak. |
![]() A temetőkápolna falán helyezték el az emlékjelet. |
![]() A csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként. |
![]() Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén. |
![]() Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök. |