Leszavazták a román himnusz mindennapos bejátszását

A szenátus plénuma döntő házként utasította vissza június 13-i, hétfői ülésén azt a populista törvénykezdeményezést, amely a jelenlegi audiovizuális törvényen úgy módosított volna, hogy kötelezővé tegye a romániai rádiók és televíziók számára, hogy műsoraikat minden reggel Románia himnuszának bejátszásával kezdjék – írja az RMDSZ országos hírlevele. A tervezet kezdeményezői Bogan Diaconu és Răzvan Tănase független képviselők, akik az intézkedést azért látták volna szükségesnek, mert – mint mondták – általa erősödött volna a nemzeti szellem a társadalomban.

„A tervezet homlokegyenest szembemegy a szabad sajtó fogalmával. Mindenkinek, köztük a politikusoknak is meg kell érteniük, hogy nem írhatják elő, nem szabályozhatják törvénnyel azt, hogy mit, esetleg mit ne sugározzon a média. Ez lenne az első lépés a cenzúra felé” – nyilatkozta Tánczos Barna, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.

A rovatból ajánljuk:

Befűt a nyár a jövő héten
Vörös hőségriasztás lesz érvényben.
Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.