Júniustól nem kötelező a maszk a tengerparton, augusztustól lehetnek fesztiválok

Június elsejétől nem lesz kötelező a védőmaszk viselése a tengerparton, de a napozóágyak között távolságot kell tartani – jelentette ki csütörtökön a miniszterelnök, miután találkozott Konstancán a vendéglátósok szövetségének (HoReCa) képviselőivel.

Florin Cîţu azt mondta: szövetség képviselő egyetértettek a fenti megoldással, és örömét fejezte ki, hogy a HoReCa támogatja az oltási kampányt.

A kormányfő szerint mindenki megértette, hogy június elsejétől nem lehet minden korlátozó intézkedést feloldani. Mint mondta: „igen jó” javaslatokat kapott a szövetség részéről, amiket pénteken a minisztériumközi bizottság elé terjeszt.

Azokban a szállodákban és éttermekben, amelyekben csak beoltott személyek dolgoznak, kihelyezik a „Biztonságos hely, mi beoltattuk magunkat" feliratot.

Annak kapcsán, hogy június elsejétől teljes kapacitással megnyitnák az éttermeket és tengerparti szállodákat a beoltott vendégek előtt, a miniszterelnök rámutatott, ha a javaslatot elfogadja az illetékes tárcaközi bizottság, majd megszabják azt is, hogy miként ellenőrzik a beoltottságot. Mint mondta, a személyi szám alapján ez már most könnyen ellenőrizhető, a pontos módszerről azonban a későbbiekben döntenek.

Az első lazításokra június elsejétől kerül sor, a következő lépésre augusztustól lehet számítani – tette hozzá, megemlítve, hogy idén vélhetően sor kerülhet az olyan nagyobb fesztiválokra, mint például az Untold vagy a Neversea, de inkább augusztus elseje után.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.