Ismét korlátozzák a teherforgalmat

Csütörtökön ismét korlátozásokat vezet be a hőség miatt a teherszállításban a romániai közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR). A társaság bejelentése szerint Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinti és Dolj megyében csütörtökön 13 és 19 óra között nem közlekedhetnek azok a járművek, amelyek súlya a szállított rakománnyal együtt meghaladja a harminc tonnát.

A tilalom nem vonatkozik a személyeket, élő állatokat, romlékony élelmiszert, postát vagy üzemanyagot szállító járművekre, valamint azokra, amelyek sürgősségi beavatkozások helyszíneire tartanak.

A visszatérő hőség miatt Románia nyugati megyéire szerdára elsőfokú, sárga, csütörtökre pedig másodfokú, narancssárga figyelmeztetést bocsátott ki a meteorológiai szolgálat. Az előrejelzés szerint 37-39 fokig emelkedhet csütörtökön a hőmérséklet.

MTI

FRISSÍTÉS: A korlátozást augusztus 11-re, péntekre is kiterjesztették.

A rovatból ajánljuk:

Tájékoztató a magyar országgyűlési képviselők választásáról a ROMÁNIÁBAN élő magyar állampolgárok részére
A szavazási levélcsomag átvehető személyesen a választópolgár által a regisztrációs kérelemben megjelölt helyszínen és módon.
Iráni fenyegetés Romániának – reagált a külügyminisztérium
Teheráni a katonai agresszióban való részvételnek minősíti a román légitámaszpontok amerikai igénybevételét.
Szeszélyesen alakul a tavaszi időjárás március hátralévő részében
Ingadozó hőmérsékletre számíthatunk a következő két hétben. Szerdától sokfelé várható csapadék.
Bolojan: nem tudjuk megállítani az üzemanyagok árának növekedését
Pénteken már a 9 lejt „súrolta alulról” a normál benzin és gázolaj literenkénti ára.