Iohannis: február 8-tól az iskolák többségét megnyitják [FRISSÍTVE]

Kinyit február 8-tól az iskolák többsége – jelentette be csütörtökön Klaus Iohannis államfő.

FRISSÍTVE: A Cotroceni-palotában nyilatkozó elnök elmondta: amennyiben a koronavírus-járvány az elmúlt két héthez hasonlóan alakul, a második félévtől kezdve az iskolák nagy részében megkezdődik az osztálytermi tanítás.

E szerint – magyarázta – az úgynevezett zöld övezethez tartozó településeken (ahol az utóbbi 14 napban 1,5 ezrelék alatt állt a fertőzöttségi arány) az összes iskola kinyit, minden tanuló megy iskolába. A sárga övezethez tartozó településeken (1,5–3 ezrelék), az óvodások, az elemi iskolások, illetve a vizsga előtt álló nyolcadik és tizenkettedik osztályos tanulók vesznek részt az osztálytermi oktatáson. A piros övezetben (3 ezrelék felett) csak az óvodások és az 1–4. osztályosok járnak óvodába/iskolába, a többiek nem.

Ha egy településen a fertőzöttségi arány meghaladja 6 ezreléket, a helységet vesztegzár alá vonják, az iskolákat bezárják és online oktatásra térnek át.

Iohannis hangsúlyozta: mindez csak akkor érvényes, ha a járványhelyzet nem romlik az elmúlt két héthez képest, végső döntést február 2-án hoznak.

Iohannis munkamegbeszélést folytatott csütörtökön Florin Cîţu miniszterelnökkel, Sorin Cîmpeanu oktatási miniszterrel, Vlad Voiculescu egészségügyi miniszterrel, Raed Arafattal, az országos katasztrófavédelmi főigazgatóság vezetőjével, valamint dr. Adriana Pistollal, az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) keretében működő Fertőző Betegségeket Ellenőrző és Felügyelő Országos Központ (CNSCBT) vezetőjével.

Az egyetemek saját hatáskörben döntik el, hogy a diákok mikortól térnek vissza a tantermekbe – tette hozzá Iohannis.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.