Ideiglenes oltóközpont a nagylaki határátkelőhelyen [AUDIO]

Szerda délelőtt kezdte meg a működését a Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőhely belépő oldalán az Arad Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) és a prefektúra által közösen felállított ideiglenes oltópont.

A határellenőrzési ponttól 50 méterre található létesítményben a Johnson & Johnson által kifejlesztett Janssen-vakcinát adják be az igénylőknek, azt, amelyikből egy adag is véd a koronavírus ellen.

A határátkelőhelyen létesített ideiglenes oltópont felállításáról azután döntöttek az Arad megyei hatóságok, hogy április végén, május elején megnőtt azoknak a külföldieknek, vagy külföldön dolgozó román állampolgároknak a száma, akik csak azért utaztak Aradra, hogy megkapják a koronavírus elleni oltást.

Tóth Csaba Arad megyei prefektus a megnyitó után elmondta: egyelőre 8 és 20 óra között működik az ideiglenes oltópont, de napokon belül remélhetőleg növelni tudják a személyzet állományát, és akkor éjjel-nappal állandó szolgálat lesz. Hozzátette, hogy a régi nagylaki (az országúti) határátkelőhelyen is létesíteni fognak egy ideiglenes oltóközpontot, ugyanis a hatóságoknak szándékuk, hogy valamennyi forgalmasabb határátkelőhelyen ilyeneket nyissanak.

A kormánymegbízott hozzátette: az oltást nemcsak – külföldön dolgozó, vagy ott lakó – román állampolgár kérheti az ideiglenes oltóponton, hanem „bárki, aki belép az országba”, és mindenkit ugyanúgy regisztrálnak, mint a belföldön lakókat.

Hallgassa meg Pataky Lehel Zsolt tudósítását, amely a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült:

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.