Helyreált a rend a román–magyar határátkelőhelyeken

Torlódás alakult ki a vámban | Archív felvétel

Torlódás alakult ki a vámban | Archív felvétel

Helyreállt a magyar központi informatikai rendszer, így ismét zavartalan a határátlépés a román–magyar átkelőhelyeknél – közölte az aradi területi határrendészeti felügyelőség sajtószóvivője.

Andrei Dincă az Agerpresnek elmondta, a magyar oldalon történt meghibásodás közel két órán át tartott szerda reggel, ez idő alatt az Európai Unión kívüli országok polgárai nem léphettek ki az országból.

A szóvivő arról is beszámolt, hogy jelenleg csak a nagylaki országúti határátkelőnél van némi torlódás, itt 40 perc a várakozási idő a kilépőoldalon. A többi Arad megyei átkelőnél a szokásosnak számító, hozzávetőlegesen 20 percet kell várni a ki- és a beléptetésre.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.