Helyreállt a járvány előtti rend a román–magyar határon

Szerdától visszaállt a koronavírus-járvány előtti helyzet a román–magyar határon, vagyis karantén-kötelezettség lehet közlekedni, és negatív tesztre vagy oltási igazolásra sincs szükség – közölte Facebook-oldalán Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.

A bejegyzés szerint „a mai naptól karantén nélkül tud utazni Romániából Magyarországra és Magyarországról Romániába minden magyar, magyar–román, illetve román állampolgár! Ezzel visszaállt a koronavírus előtti állapot a határon”.

A konzulátus munkatársai felhívták a figyelmet, hogy Magyarországon a szolgáltatások igénybevételéhez továbbra is szükség van vagy védettségi igazolványra (plasztikkártya), vagy román oltási igazolásra (papírlap).

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
A Veștea-kabinet beiktatását 189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen. A kormány beiktatáshoz legalább 233 támogató szavazatra lett volna szükség.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.