Hat ezrelékes fertőzöttségi ráta alatt is járhatnak iskolába a végzős osztályok

Az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) pénteki esti döntése értelmében a cikluszáró évfolyamok is diákjai is járhatnak majd iskolába, még ha az adott településen a koronavírus-fertőzési arány az utolsó 14 napban meghaladta is a 3 ezreléket, de nem haladja meg a 6 ezreléket.

A CNSU a tanügyminisztériumot és az egészségügyi minisztériumot bízta meg, hogy dolgozza ki a pontos szabályzatot, amely alapján a diákok jelen lehetnek az osztálytermekben, és nem kell online tanulniuk. Az intézkedés a 8., 12., 13. osztályosokra, a posztlíceumok és a szakiskolák végzős évfolyamaira vonatkozik.

A CNSU ugyanakkor jóváhagyta a fertőzés szempontjából kockázatosnak minősített országok frissített listáját (a cikk alján letölthető) – ezen továbbra is szerepel Magyarország, tehát az onnan érkezőknek, néhány kivételtől eltekintve, 14 napos karanténba kell vonulniuk (akiknek negatív tesztjük van, 10 napra).

Németország továbbra sincs a listán.

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.