Eltörlik a maszkviselést a szabadtéri tornaórákon

Módosítják az iskolai tevékenységekre vonatkozó, a koronavírus-fertőzést megelőzendően hozott tárcaközi rendeletet – jelentette be Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter.

A tárcavezető az Edupedu tanügyi portálnak elmondta: a szabadtéren tartott tornaórákon nem lesz kötelező maszkot viselni, de a zárt térben, tornatermekben tartott órákra továbbra is érvényes marad a szabály – számolt be a Maszol.

Az egészségügyi és az oktatási minisztérium, iskolai tevékenységekre vonatkozó közös rendelete a végzős évfolyamok helyzetén is változtatna. Tárgyalják annak lehetőségét, hogy a záróvizsgákra készülő 8. és 12. tanulók minden forgatókönyv esetében (zöld, sárga, piros) vegyenek részt személyes jelenléttel az oktatásban.

Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter hétfőn jelezte az egészségügyi miniszternek, vizsgálják felül a maszkviselési kötelezettséget a tornaórákon, mert más országokban nem kötelezik a tanulókat arra, hogy maszkban sportoljanak. Ezt kérték a tanügyi szakszervezetek és a szülők is.

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.