Elhunyt Bogdán atya

Életének 56. évében elhunyt dr. Bogdan Adamczyk, a Szeged-Felsővárosi Szent Miklós Minorita templom plébánosa és rendházfőnöke – írta a delmagyar.hu.

A szegedi plébánia tájékoztatása szerint Bogdán atya „szerzetesi papságának 27. évében 2021. április 9-én, délután az Örökkévalóságba költözött. (…) szentségekkel megerősítve a szegedi Covid intenzív osztályon hunyt el. Temetéséről a későbbiekben adunk tájékoztatást” – írták.

A lengyelországi származású plébános 1991-ben érkezett missziós szolgálatra Magyarországra, tavaly óta teljesített szolgálatot Szegeden. 2013-ban Miskolc városa Pro Urbe-díjat, 2016-ban pedig a Magyar Minorita Rendtartománytól a Kelemen Didák-díjat is átvehette már a minorita szerzetes. Idén március 4-én tehette le a magyar állampolgári esküt.

Mély fájdalommal és megtört szívvel tudatjuk a kedves Testvéreknek, hogy szeretett lelkiatyánk, dr. Bogdan Adamczyk, a...

Közzétette: Szeged-Felsővárosi Szent Miklós Plébánia – 2021. április 9., péntek

2001-től 2005-ig az aradi Páduai Szent Antal Plébániatemplom plébánosa és a minorita rendház főnöke volt. A hívek gyorsan megkedvelték, és most mély fájdalommal gyászolják.

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.