Arad megyében 39 Celsius-fok is lehet hétfőn

Kánikulára és kellemetlen hőérzetre figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki hétfőre az Országos Meteorológiai Szolgálat Románia teljes területére. Egy első- és egy másodfokú hőségriasztás is érvényben lesz.

A sárga jelzésű riasztás az ország nyugat, déli és délkeleti régióira, illetve a központi térségek egy részére terjed ki. Az érintett megyékben hétfőn kánikula lesz, a kellemetlen hőérzet fokozódik, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 értéket. A hőmérséklet nappali csúcsértéke 33 és 37 Celsius-fok között alakul, éjszaka 17-23 fokra hűl le a levegő.

Bukarestben, a Körösök vidékén, a Bánságban, Munténiában és Moldva déli részében hétfőn narancssárga jelzésű riasztás lép érvénybe. Az érintett térségekben kánikula lesz, a kellemetlen hőérzet fokozódik, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 értéket. A hőmérséklet nappali csúcsértéke 37 és 39 fok között alakul, éjszaka 18-24 fokra hűl le a levegő.

Az érintett megyék: Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Gorj, Vâlcea, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Buzău, Vrancea, Galac, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Călăraşi, Ialomiţa, Brăila, illetve Bukarest.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.