A romániai turisták már személyigazolvánnyal is utazhatnak Törökországba

Elég csak személyit felmutatni a leszálláskor | A kép illusztráció

Elég csak személyit felmutatni a leszálláskor | A kép illusztráció

Recep Tayyip Erdogan török elnök aláírt kedden egy rendeletet, amely szerint a turisztikai célból Törökországba utazó román állampolgárok személyi igazolvánnyal is beléphetnek az országba.

A törökországi hivatalos közlönyben közzétett elnöki rendelet szerint a turisztikai céllal Törökországba utazó vagy átutazóban levő román állampolgárok mentesülnek a vízumkötelezettség alól, ha ott tartózkodásuk nem haladja meg a 90 napot.

A romániaiak személyi igazolványukkal utazhatnak be az országba, nem kötelező útlevelet felmutatniuk.

Marcel Ciolacu kormányfő kedden Recep Tayyip Erdogan meghívására Ankarában tartózkodik hivatalos látogatáson.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.