Kultúrpalotánk őrei [AUDIO]

Erdély 14 megyéjéből 73 csapat jelentkezett a két év kényszerszünet után idén októberben ismét meghirdetett Örökségünk őrei műemlékvédelmi és helytörténeti vetélkedőre. Az RMDSZ szórvány szaktestületének kezdeményezése mára mozgalommá nőtte ki magát.

A verseny alatt a diákok kiválasztanak egy-egy műemléket és fél éven keresztül az a feladatuk, hogy felfedezzék, beleássák magukat a történetébe, és másokkal is megismertessék azokat. Mindezt kreatív módon, a digitális és hagyományos kommunikációs eszközökkel, szimpóziumok, villámcsődületek, kiállítások, városnéző séták megszervezésével.

Az aradi Csiky Gergely Főgimnázium csapata a Kultúrpalotát fogadta örökbe. A város építészeti gyöngyszeme a Maros-parton emelkedő, több stílust ötvöző műemléképület, amelynek a hangversenytermében szerda délután tartottak előadást a középiskolások a diáktársaknak, tanároknak, a meghívott közéleti szereplőknek a Kultúrpalota történetéről.

Pataky Lehel Zsolt is részt vett a rendezvényen, és összeállítást készített a Temesvári Rádió Magyar adása számára. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

Magyar tárlatvezetés a Múzeumok éjszakáján a Képtárban
Munkácsy és kortársai az aradi múzeum Képtárában címmel szervezi az eseményt a Kölcsey Egyesület.
Az elmúlt száz év erdélyi költészetének versei az Aradi Kamaraszínházban
Jó versek, remek színészek, élő zene – ismét E-líra 100.
Sohase mondd… – Thurzó Zoltán és Gregor Bernadett Aradon
A műsor a legismertebb magyar hangosfilmek, valamint dalok, sanzonok műveit vegyíti kis prózával.
Csehov – kettő az egyben a kamaraszínházban
Az aradi közönség május 8-án, 19 órakor láthatja a koprodukciós előadás, amely két egyfelvonásos darab összevonásából született.
Véletlenül írtam egy könyvet – A művészmoziban vetítik a magyar családi filmet
Nina az írás segítségével dolgozza fel édesanyja elvesztését és nyitja meg szívét az új családtag és az első szerelem előtt.