Könyvklubként nyílt újra a Tulipán [AUDIÓ]

Irodalombarátok, olvasni szeretők és az olvasás örömét újból felfedezni akarók részvételével megalakult szerda este Aradon a Tulipán Könyvklub.

Ez egy teljesen civil, alulról jövő kezdeményezés, amely mögött nem áll semmilyen szervezet vagy intézményi háttér, a névválasztás pedig a közel harminc évig működő aradi magyar könyvesbolt, a Tulipán iránti nosztalgiát sejteti.

A Tulipán sokáig közösségi rendezvények helyszíne, találkozási pont volt az aradi magyarok életében tavalyi megszűnéséig. Az üzlet szomszédságában megnyílt ajándékbolt vette át a könyvkereskedést, tehát nem maradt magyar nyelvű könyvek nélkül Arad, mostantól pedig a könyvbarátok meg is oszthatják egymással olvasási élményeiket, a Souvenir Arad boltban minden hónap utolsó szerdáján megtartott könyvklubban.

Megőrizték a régi Tulipán cégtábláját

Az alakuló ülésen Pataky Lehel Zsolt is részt vett. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült összeállítást:

A rovatból ajánljuk:

Közel 150 év korrajza az Aradi színlapok című könyv [AUDIO]
Az 1806 és 1948 közötti időszak aradi színlapjait kutatta és rendszerezte, majd szerkesztette kötetbe a Kiskunfélegyházán élő, de aradi származású Piroska házaspár, István és Katalin, akik korábban az aradi magyar színjátszás 130 éves történetéről is könyvet írtak.
Játék a szavakkal, betűkkel, gondolatokkal – Bemutatták Kézdi Imola legújabb verseskötetét [AUDIO]
TEjben, jajban, világvégÉN a színművész harmadik könyvének a címe.
Harmadszor is verseskötettel jelentkezik Kézdi Imola színművész
Kötetlen kötetbemutató az Aradi Kamaraszínházban.
Koncertek és díjnyertes előadás a kamaraszínház novemberi műsorkínálatában
Jön a Nemzeti Színház, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, valamint Erdő Zoltán tárogató- és Lisztes Jenő cimbalomművész.
A különc gitár – Viszockij-est a kamaraszínházban
Horányi László egyéni műsorral lép fel Aradon október 28-án, a Bábszínházban.
Két előadással vendégszerepel Chișinăuban a kamaraszínház
A Sex, drugs, gods and rock’n’roll és a Leánykérések című produkciókat játssza a moldovai FESTIS fesztiválon.