Nem működik a gyalogoshíd liftje, s úgy néz ki, nem is fog

A gyalogoshíd a belváros és a strand között teremt összeköttetést | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

A gyalogoshíd a belváros és a strand között teremt összeköttetést | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Kilenc évvel az aradi gyalogoshíd átadása után még mindig nem üzemel a strand felőli hídfőbe beépített lift, mert a szerkezet nem rendelkezik az illetékes hatóság engedélyével. A polgármesteri hivatalnak becslése sincs arra, hogy mikor oldódik meg a helyzet, addig pedig a mozgássérültek – akik számára készült a felvonó – a kerékpáros rámpát használhatják.

A 2015 nyarán felavatott híd az Eminescu- (volt Salacz-) park és a Neptun Strand között teremt összeköttetést. Az egykori pontonhidat váltotta fel, ami 231 méter hosszú és 2,3 millió eurójába került a városnak. A strand felőli hídfőnél egy lift is szerepelt a tervben, hogy a lépcső és a hosszú, félköríves rámpán kívül ezzel is le tudjanak ereszkedni a járókelő a strand bejáratához. A szerkezetet be is szerelték, de a próbaüzemen kívül soha nem volt használható.

Az önkormányzat illetékesei azzal magyarázták ezt az Agerpres hírügynökségnek, hogy a lift nem rendelkezik a kazánok, nyomás alatt működő tartályok és emelőszerkezetek felügyeletét ellátó állami hatóság (ISCIR) engedélyével, mert a beszállító nagyváradi vállalat soha nem bocsátotta a város rendelkezésére az engedélyeztetéshez szükséges dokumentációt.

A liftházat befalazták | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

A berendezés közel 43 ezer lejbe került. A városvezetést az elmúlt években számos bírálat érte a használhatatlan lift miatt, de egyelőre csak annyi történt, hogy az ajtaját gipszkarton falakkal takarták el, hogy vandálok ne tegyenek kárt benne. „Amíg nincs meg az ISCIR-engedély, nem használható, az engedélyeztetéshez szükséges dokumentációt viszont a beszállító nem volt hajlandó a városvezetés rendelkezésére bocsátani” – nyilatkozta Ralu Cotrău, a városháza sajtószóvivője az Agerpresnek. Arra a kérdésre azonban nem tudott válaszolni, hogy miért nem fordul az igazságszolgáltatáshoz az önkormányzat, vagy hogy mikor fog megoldódni a helyzet.

A rovatból ajánljuk:

Fogatos hazafi
Aradon tilos igavonó állat által húzott járművekkel közlekedni a közutakon, ezért közel kétezer lejre büntették meg a fiákerest.
Szerelmespárok lakatok százaival aggatták tele a gyalogoshíd korlátját
Vannak helybeliek, akik szép szokásnak nevezik, mások a híd szerkezete miatt aggódnak.
Kelendő a virág – csakhogy közterekről lopkodják
A zöldövezetek rongálásáért akár 1000 lejes pénzbírság is kiszabható.
Román–magyar egymásrautaltság Aradon
A március 15-i eső közös ernyő alá kényszerítette a meghívottakat.
Fogadj örökbe egy zöldövezetet! Kampányt indít az aradi önkormányzat
A jelentkezőknek vállalniuk kell, hogy két évig gondozzák az „adoptált” területet.
Még ilyet! Úszó sziget a városligeti tavon „a vadkacsák védelmében”
Made in Arad. Műfüves szőnyeggel és művirágokkal díszítették a giccset.