Révai Miklósra emlékeznek aradi és bánsági tanárok

Nagyszentmiklóson október 15-én szobrot emelnek a város szülöttének, Révai Miklós nyelvésznek, mely alkalomból másnap, október 16-án, pénteken az Arad és Temes megyei magyar pedagógusok is megemlékeznek róla. 16 órától Jelenits István piarista professzor tart előadást Révairól, majd Fábri Géza és a szegedi Népzenei Kamaraműhely koncertje következik, amit bográcsos vacsora követ.

Azok az Arad megyei tanárok, akik szeretnének részt venni a rendezvényen, október 13-ig, keddig jelentkezhetnek a pedagógusszövetség megyei szervezeténél a matekovits@arad.astral.ro villámpostacímen. Az útiköltséget az RMPSZ fedezi.

A rovatból ajánljuk:

Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.