Pécskán is megünnepelték a Magyar Kultúra Napját
A pécskai Ormós Zsigmond Általános Iskolában is megemlékeztek a Magyar Kultúra Napjáról január 22-én, amikor is Kölcsey Ferenc (1823-ban) befejezte a Himnusz megírását. Az alábbiakban Köles Katalin tanár, programszervező beszámolóját olvashatják.
Iskolánk névadójához méltón emlékeztünk 2025. január 22-én mindazon értékekre, amelyek által büszke magyarnak érezhetjük magunkat. Az iskola dísztermében elénekeltük a magyar himnuszt, Harsányi Bianka a Himnusz és az ünnepnap születésének körülményeit mutatta be, Sipos Gréta pedig elszavalta Aranyosi Ervin A magyar kultúra napjára c. versét.
Az ünnep alkalmából rajzpályázatot hirdettünk, melynek eredménye:
- I. díj: Kovács Dóra Melinda és Kis Dávid (7. A)
- II. díj: Harsányi Bernadett Bianka és Szabó Zsófia Odett (5. A)
- III. díj: Szabó Dávid (6. A)
Az eseményt megtisztelte jelenlétével Kocsik Imre pécskai alpolgármester. Programszervező tanárok: Kovács Enikő, Köles Katalin és Varga Ibolya.
A rovatból ajánljuk:
Minden ötödik beutalt elégedetlen az aradi kórházi ellátással
Sokan meg kellett vásárolják a gyógyszereket.
Mesterséges intelligenciával szűrik ki a súlykorlátozást megszegőket a megrongálódott soborsini hídon
Már több szabálysértőt is sikerült azonosítani és megbírságolni.
Április 15–25. között szünetel a villamosközlekedés Hegyalja tér és Mosóczy-telep között
Az utasokat pótlóbuszokat szállítják majd.
Sorsfordító kalandok – Aradi magyar fiatalok a tengereken
A Mathias Corvinus Collegium legújabb előadásán bemutatkozik az aradi vitorlás közösség.
„Jézus nem maradt a sírban és nem maradt a múltban. Jézus Krisztus él és velünk van életünk minden napján”
Pál József Csaba temesvári megyéspüspök üzenete Urunk feltámadásának ünnepén.
„Egyetlen erős énem van: az igazmondó” – Nagy István a Magyar Arany Érdemkereszt-kitüntetésről [AUDIO]
Március 15. alkalmából tüntették ki a pécskai Klebelsberg-kultusz ápolóját.



