Kiválósági-díjra terjesztették fel Harsányi Attilát, Horváth Tündét és Balla Gézát

A városnapokon adják át a díjakat.

Az idei Aradi Városnapokon is átadják a Pro Urbe- és Kiválósági-díjakat: összesen 11 személy kap kitüntetést az augusztusi rendezvénysorozaton. A jelöltek névsorát ma bocsátották közvitára, és július 30-ig lehet véleményt formálni a javaslatról, ami tanulmányozható a városházán, vagy annak internetes honlapján.

Idén Pro Urbe-díjat kap a város nemzetközi népszerűsítéséért Mihai Leu volt ökölvívó és autóversenyző, az Arad Rali szervezője. Kiválósági-díjra terjesztették fel munkásságuk elismeréseként Carmen Lidia Vidu rendezőt, Harsányi Attilát, a Miskolci Nemzeti Színház és az Aradi Kamaraszínház művészét, Dorin Frandeş karmestert, Lucian Teofil Boar és Leonard Iorga zenészeket, Andrei Gag atlétát, Horváth Tünde nyugalmazott zenetanárnőt, karvezetőt, Balla Géza ménesi borászt, továbbá Paula Herlo újságírót és Sabin Chintoant a civil szféra képviseletében.

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.