Elhunyt Csép Sándor

Ma reggel elhunyt az 1938. május 1-jén Aradon született Csép Sándor riporter, rádió- és televízió-szerkesztő, újságíró, politikus, a Magyar Újságírók Romániai Egyesületének korábbi elnöke.
Középiskolát szülővárosában végzett, 16 évesen. Jogot tanult volna, de papgyerek lévén kirúgták, ezért a Protestáns Teológiai Intézetben tanult tovább, majd a Babeş-Bolyai Egyetem filozófiai karán szerzett diplomát.
1968-tól a kolozsvári rádió szerkesztője, 1972-től a Román Televízió Bukaresti Magyar Szerkesztőségének munkatársa volt. Itt tevékenykedett, és élte meg az 1977-es földrengést. Bodor Pál főszerkesztő mellett dolgozott, amíg Bodor nem távozott az országból.
Első írásában Hazai valóságkutatás címmel a hazai szociológia új módszerei mellett foglalt állást (Korunk, 1966/7-8). Társadalomrajzi riporttal az Utunk, Új Élet, Igazság, Vörös Zászló hasábjain szerepelt. A képernyőn legjelentősebbek irodalmi portréi; Mikó Imrével és Dávid Gyulával közösen készített dokumentumfilmet Petőfi erdélyi útjairól; iskolariportjai és honismereti vetélkedői népszerűek voltak. Egy tévéfilmje a kolozsvári Hóstátot örökítette meg. Alkotásai közül nagy visszhangot keltett a kalotaszegi egykeveszedelemről készített Egyetlenem c. riportfilmje (1975) s ennek bizakodó, fordulatot idéző folytatása (1979), majd publicisztikai feldolgozása (Katarzis, vagy csak éterbe kergetett szó? Korunk 1980/4).
Mindez csak egy apró részlet munkásságából, tevékenységéből.
Nyugodjék békében!

A rovatból ajánljuk:

Aradon is áthalad a Csíksomlyó Expressz zarándokvonat
A búcsú szónoka Felföldi László, a pécsi egyházmegye püspöke.
Új irányt Európának! (x)
Winkler Gyula, az RMDSZ európai parlamenti képviselője a június 9-i EP-választások fontosságáról.
Tudták a „csíziót” – dobogós lett mindkét pécskai és a kisiratosi csapat a TUDTAD-döntőben
A Gerhardinum szervezte meg a Tudós Tanoda elnevezésű regionális bibliaismereti vetélkedő döntőjét.
Utak, célok, állomások – közönségtalálkozó Lubics Szilvia ultramaratoni futóval
Mi is a határtalan boldogság, és mi kell ahhoz, hogy átéljük?