Csiky-s riporter a Temesvári Rádió ifjúsági műsorában [AUDIÓ]

Egy első helyet és egy különdíjat szereztek az aradi Csiky Gergely Főgimnázium diákjai a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolában tartott 19. Író-Deák Országos Vers- és Novellaíró Pályázaton. A vetélkedőn első alkalommal vettek részt az aradi iskola diákjai, és mindjárt ketten is meghívást kaptak a minap megrendezett döntőre.

Rendhagyó összeállítás hangzott el erről versenyről a Temesvári Rádió szerdai ifjúsági műsorában, ugyanis elsőként Naschauer Kinga számolt be az élményeiről Pataky Lehel Zsoltnak, azután a nyolcadik osztályos diák átállt a mikrofon másik oldalára, és már ő faggatta a nyertes iskolatársát és a felkészítő tanárukat. Kingában a műsor legújabb ifjú riporterét ismerhették meg a hallgató, ő ugyanis a jövőben az aradi Csiky Gergely Főgimnáziumból küld majd riportokat, interjúkat az ifjúsági adás számára. Hallgassák meg az összeállítást, benn Naschauer Kingával előbb interjúalanyként, aztán interjúkészítőként:

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.